Aktualijos
15524
page-template,page-template-page-no-title,page-template-page-no-title-php,page,page-id-15524,page-child,parent-pageid-15511,bridge-core-2.9.1,qode-page-transition-enabled,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-27.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
Aktualijos
Aktualijos

Kas naujo Šiauliuose? Kas vyksta? Ką reikėtų žinoti? Apie visas Šiaulių miesto ir apskritai kiekvienam iš mūsų svarbiomis aktualijomis Lina Venckutė kalbasi su įvairių tarnybų atstovais. Bendraujame su šiomis tarnybomis: VALSTYBINĖS DARBO INSPEKCIJOS ŠIAULIŲ SKYRIUS, ŠIAULIŲ APSKRITIES KELIŲ POLICIJA, PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO ŠIAULIŲ VALDYBA, VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS ŠIAULIŲ DEPARTAMENTAS, ŠIAULIŲ APSKRITIES VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA, ŠIAULIŲ POLICIJOS BENDRUOMENĖ, UŽIMTUMO TARNYBOS ŠIAULIŲ APSKRITIES SKYRIUS, RESPUBLIKINĖ ŠIAULIŲ LIGONINĖ.

Laidos įrašas (2022-12-05): „Tarnybos informuoja”. Pokalbis suPriešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiuoju specialistu Gintaru Zoniu ir Civilinės saugos skyriaus vyriausiuoju specialistu Egidijumi Baltramaitčiu
Skaityti daugiau
RS2 radijo laidoje „Tarnybos informuoja“  kalbėjomės  su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiuoju specialistu Gintaru Zoniu ir  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiuoju specialistu Egidijumi Baltramaitčiu. Šnekučiavomės apie krosnių ir kaminų priešgaisrinę priežiūrą, autonominių dūmų detektorių įrengimą, žvakių saugų naudojimą ir saugų elgesį ant ledo.  Laidos galite klausyti čia: https://rs2.lt/radijas/aktualijos/
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-28): „Tarnybos informuoja“ pokalbis su Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriumi Mindaugu Pauliuku.
Skaityti daugiau
Laidoje „Tarnybos informuoja“  šnekučiavomės su Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriumi Mindaugu Pauliuku. Laidoje diskutavome apie tai, kad Respublikinė Šiaulių ligoninė – pirmoji gydymo įstaiga Lietuvoje, organizuojanti bendrosios praktikos slaugytojų darbą trimis pamainomis per parą, apie pacientų priėmimą skubiosios medicinos pagalbos skyriuje ir apie pacientų eiles konsultacijų skyriuje.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-24): „Atsvaros taškas“
Skaityti daugiau
Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas, bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Jūratės Sobutienės laidoje pokalbiai su  žurnalistu, redaktoriumi Dainiumi Radzevičiumi taip pat su istoriku, paveldosaugininu, Aušros muziejaus direktoriumi Raimondu Balza ir su  dezinformacijos ekspertu Luku Andriukaičiu. Aptartos šiandieninio informacinio karo ištakos, politiniai tikslai, politikų elgesys ir sprendimai pasauliniame lygmenyje, kitų šalių politikų vieši bei užkulsiniai „žaidimai“.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-23): 18 laida. „Sveikatos kultūra” pokalbis su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiąja specialiste Daiva Razmuviene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Sveikatos kultūra“ šnekučiavomės apie įprastus skiepus ir skiepus vaikams. Apie dezinformacijos įtaką ir pasikeitusį požiūrį į vakcinas, kurių dėka sunkios ligos praktiškai išnykę ir pavojus primirštas visuomenės. Tai kelia naujas grėsmes joms atgimti.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-21): „Tarnybos informuoja”. Pokalbis su Valstybinės maisto ir veterinarijos departamento Šiaulių skyriaus Vyriausiąja veterinarijos gydytoja inspektore Ingrida Stankuviene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Tarnybos informuoja“ studijoje šnekučiavomės su laidos viešnia Valstybinės maisto ir veterinarijos departamento Šiaulių skyriaus Vyriausiąja veterinarijos gydytoja inspektore Ingrida Stankuviene šnekučiavomės apie kiškiažvėrių ir paukščių skerdimą vietinei rinkai.    
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-17): „Aktualijos iš pirmų lūpų” pokalbis su Roma Janušoniene.
Skaityti daugiau
Laidoje "Aktualijos iš pirmų lūpų" pas mus studijoje svečiavosi Roma Janušonienė, Šiaulių socialdemokratų lyderė ir kandidatė į merus. Laidoje Roma papasakojo apie save kaip asmenybę, sužinojome kodėl Roma Janušonienė siekia mero posto ir kaip gerb. Roma mato Šiaulius.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-16): 17 laida. „Sveikatos kultūra”. Pokalbis su nacionalinio visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialiste Daiva Razmuviene.
Skaityti daugiau
Laidoje apie rudenines ligas ir vakcinas nuo jų kabėjome su nacionalinio visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialiste Daiva Razmuviene.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-14): „Trarnybos informuoja” Pokalbis su Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktore Vitalija Kublickiene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Tarnybos informuoja“ studijoje šnekučiavomės su laidos viešnia Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktore Vitalija Kublickiene. Kalbėjomės apie finišuojantį žemės mokesčio mokėjimą, nes iki lapkričio 15 dienos žemės savininkai turi pareigą sumokėti žemės mokestį. Taip pat svarbi žinia verslui, nukentėjusiam dėl energetinės krizės:  paraiškas dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo jau galima teikti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Kas ir kaip šią pagalbą gali gauti?
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-10): „Atsvaros taškas”
Skaityti daugiau

Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas, bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Jūratės Sobutienės laidoje pokalbiai su Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, specialiste Asta Ivoškiene ir su Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus specialistais Egidijumi Baltramaičiu ir Vytautu Dambrausku. Aptartas asmens gyvenimo kokybės klausimas, nerimas, nemiga, pseudo pavojai, visuomenės sveikatos rodikliai, civilinės saugos priemonės bei studijos svečiai pasidalins priemonėmis ir praktika, kaip sumažinti neigiamos informacijos įtaką.


Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-09): 16 laida. „Sveikatos Kultūra”. Pokalbis su Šiaulių visuomenės sveikatos biuro mitybos specialiste Ilona Kuodiene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Sveikatos Kultūra“ mus aplankė Šiaulių visuomenės sveikatos biuro mitybos specialistė Ilona Kuodienė. Su studijos viešnia Ilona Kodiene šnekučiavomės apie žarnyno reikšmę imunitetui, gliukanus, kas jie ir kuo susiję su imunitetu, kaip pridėtinis cukrus silpnina imunitetą, kokius produktus rinktis norint susitiprinti imunitetą bei apie gripą ir skiepus.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-07): „Tarnybos informuoja“. Pokalbis su Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyriausiuoju tyrėju Donatu Verkiu.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Tarnybos informuoja“ studijoje šnekučiavomės su Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnų grupės vyriausiuoju tyrėju Donatu Verkiu. Laidoje diskutavome apie saugų eismą, eismo dalyvių saugumą, išgirdome rekomendacijų kaip derėtų saugiai elgtis. Diskutavome apie turtinius nusikaltimus bei prekybą žmonėmis. Donatas Verkys suteikė reikšmingos informacijos kaip elgtis, kaip apsisaugoti ir kaip apsaugoti kitus.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-03): Laidoje „Dienos svečias“ pokalbis su Šiaulių dailės galerijos vadove Ernesta Šimkiene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Dienos svečias“ šnekučiavomės su Šiaulių dailės galerijos vadove Ernesta Šimkiene. Šiaulių dailės galerijos vadovė mums papasakojo, apie festivalį Virus27. Išgirdome daug įdomios informacijos bei apie festivalio metu vyksiančias veiklas bei renginius. Sužinojome, kas šių metų festivalyje vyks naujo ir dar neregėto.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-10-27): ”Atsvaros taškas”
Skaityti daugiau
Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Jūratės Sobutienės laidoje pokalbiai su  informacinių technologijų specialistu Jonu Bartkumi ir Lietuvos ir Šiaulių miesto savivaldybės politiniu bei visuomenės veikėju, verslininku Vidmantu Japertu.  Aptarta informacijos ir dezinformacijos tema. Informacinio karo įtaka miesto, šalies ekonominiam gyvenimui. Išgirsime ir atsitiktinai sutiktų kalbintų šiauliečių nuomonę apie informaciją ir dezinformaciją.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-10-26): 15 laida. Sveikatos kultūra. Pokalbis su vaikų chirurgu Benediktu Jonuška.
Skaityti daugiau
Laidoje kalbėjome apie vaikų traumas. Kokios populiariausios vaikų traumos? Ar tikrai, paspirtukai yra viena iš pavojingiausių transporto priemonių? Apsaugos priemonės, kurios padeda apsisaugoti nuo rimtų traumų. Kas yra sukrėsto vaiko sindromas?

Uždaryti
Laidos įrašas (2022-10-24): Tarnybos informuoja“ pokalbis su Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių teritorinio skyriaus vyriausiąja darbo inspektore Dalia Mikalauskiene ir vyriausiąja darbo inspektore Saule Vaitkevičiene.
Skaityti daugiau
Laidoje „Tarnybos informuoja“ su laidos viešniomis Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių teritorinio skyriaus vyriausiąja darbo inspektore Dalia Mikalauskiene ir vyriausiąja darbo inspektore Saule Vaitkevičiene aptarėme: Pažeistų teisių gynimą darbo ginčų komisijoje ir ką svarbu žinoti apie profesinę ligą.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-10-20): Pokalbis su su Šiaulių dailės mokyklos vadovu Petru Slonksniu ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui – Gedute Grigaliūnaite.
Laidos įrašas (2022-10-19): 14 laida. „Sveikatos kultūra” su gydytoju oftalmologu Almantu Makseliu.
Skaityti daugiau
Laidoje kalbėjome apie akis. Sausos akys ir kontaktiniai lęšiai, kaip jaučiasi akys nešiojant kontaktinius lęšius? Kodėl jos džiūsta greičiau? Ką reiškia sausos akys ir nekokybiškos ašaros? Kiek reikia mirksėti, kad akims būtų patogiau? Apie tai „Sveikatos kultūroje“ su gydytoju oftalmologu Almantu Makseliu.

Uždaryti
Laidos įrašas (2022-10-17): Pokalbis su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento patarėja Daiva Kazlauskiene.
Skaityti daugiau
Laidoje „Tarnybos informuoja“ su laidos viešnia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento patarėja Daiva Kazlauskiene kalbėsimės apie – gyvūnų priežiūrą artėjant šaltam metų sezonui , apie užkrečiamas ligas  ir veterinarijos gydytojo specialybę.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-10-13): „Atsvaros taškas”
Skaityti daugiau
Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Jūratės Sobutienės laidoje pokalbiai su istoriku, Šiaulių "Aušros" muziejaus direktoriumi Raimundu Balza ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininku Dainiumi Radzevičiumi.  Aptarta informacijos ir dezinformacijos tema. Išgirsime ir atsitiktinai sutiktų kalbintų šiauliečių nuomonę apie informaciją ir dezinformaciją.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-10-12): 13 laida. ”Sveikatos klultūra” Priklausomybės. Jonas Fugalis.
Skaityti daugiau
Kada esi priklausomas? Apie priklausomybes šnekučiuojamės su gydytoju psichiatru Jonu Fugaliu.
Uždaryti