Aktualijos
15524
page-template,page-template-page-no-title,page-template-page-no-title-php,page,page-id-15524,page-child,parent-pageid-15511,bridge-core-2.9.1,qode-page-transition-enabled,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-27.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
Aktualijos
Aktualijos

Kas naujo Šiauliuose? Kas vyksta? Ką reikėtų žinoti? Apie visas Šiaulių miesto ir apskritai kiekvienam iš mūsų svarbiomis aktualijomis Lina Venckutė kalbasi su įvairių tarnybų atstovais. Bendraujame su šiomis tarnybomis: VALSTYBINĖS DARBO INSPEKCIJOS ŠIAULIŲ SKYRIUS, ŠIAULIŲ APSKRITIES KELIŲ POLICIJA, PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO ŠIAULIŲ VALDYBA, VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS ŠIAULIŲ DEPARTAMENTAS, ŠIAULIŲ APSKRITIES VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA, ŠIAULIŲ POLICIJOS BENDRUOMENĖ, UŽIMTUMO TARNYBOS ŠIAULIŲ APSKRITIES SKYRIUS, RESPUBLIKINĖ ŠIAULIŲ LIGONINĖ.

Laidos įrašas (2023-02-02): Pokalbis su Ukrainiečių integracijos centro „Malva” įkūrėjomis Regyna Stulginskiene, ir Žana Tolstikova.
Skaityti daugiau
Kalbėjomės apie Ukrainiečių integracijos centrą „Malva“, iššūkius, su kurias vis dar susiduria atvykėliai, jų integraciją, įvairias veiklas Šiauliuose ir Lietuvoje, bei „Malva“ įkūrėjos papasakojo, kuo galime padėti Šiauliuose įsikūrusiems atvykėliams.
Uždaryti
Laidos įrašas (2023-01-30): „Tarnybos informuoja”. Pokalbis su Valstybinės Darbo Inspekcijos Šiaulių skyriaus patarėju, vyriausiuoju darbo inspektoriumi Stasiu Joneikiu ir Vyriausiąja darbo inspektore Jolita Grigaitiene.
Skaityti daugiau
Pokalbis  apie  Tėvystės atostogas vaikui prižiūrėti, naujai atsiradusią galimybę dirbti sutrumpintą darbo laiką, bei meteorologinių sąlygų įtaką saugiam darbų vykdymui, taip pat apie privalomos apsaugos priemones nelaimingų atsitikimų prevencijai.
Uždaryti
Laidos įrašas (2023-01-23): „Tarnybos informuoja” pokalbis su Justu Šateika, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Vyriausiuoju veterinarijos gydytoju-inspektoriumi..
Skaityti daugiau
Laidoje „Tarnybos informuoja“  viešėjo Justas Šateika Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius. Šnekučiavomės apie gyvūnų augintinių ženklinimą, keliavimą su gyvūnais augintiniais, gyvūnų augintinių veisimą ir prekybą, reikalavimus norit parduoti išveistus gyvūnus, skelbimų talpinimą į internetinius portalus. Taip pat aptarėme klausimus, dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, pavojingų šunų veislių laikymo reikalavimus.
Uždaryti
Laidos įrašas (2023-01-19): Pokalbis su Šiaulių apskrities krepšinio lygos atstovais.
Skaityti daugiau
Laidoje šnekučiavomės su studijos svečiais lygos vadovu Marijumi Zavecku, lygos valdybos nariais Mantu Jankūnu ir Edvinu Dakaniu.  
Uždaryti
Laidos įrašas (2023-01-16): su Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktore Vitalija Kublickiene.
Skaityti daugiau
Laidoje „Tarnybos informuoja“ snekučiavomės su Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktore Vitalija Kublickiene. Žinodami, jog kai kas naujus metus pradeda realizuodamas verslius sumanymus, su viešnia kalbėjomės apie savarankišką individualią veiklą. Taip pat trumpai aptarėme svarbiausias mokestines naujoves.
Uždaryti
Laidos įrašas (2023-01-12): Pokalbis su Šiaulių socialdemokratų kandidate į merus Roma Janušoniene ir kandidatais į miesto Tarybą gydytoju Valdimaru Svalbonu bei švietimo darbuotoju Ramūnu Snarskiu. 
Skaityti daugiau
Ką daryti, kad Šiaulių mieste gerėtų vaikų ugdymas ir sveikatos apsauga? Ką savivaldybė gali ir ko negali? Pokalbis su Šiaulių socialdemokratų kandidate į merus Roma Janušoniene ir kandidatais į miesto Tarybą gydytoju Valdimaru Svalbonu bei švietimo darbuotoju Ramūnu Snarskiu.
Uždaryti
Laidos įrašas (2023-01-09): „Tarnybos informuoja”. Pokalbis su Šiaulių miesto ir rajono policijos bendruomenės pareigūnų grupės tyrėja Inga Spudiene.
Skaityti daugiau
Pokalbis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos bendruomenės pareigūnų grupės tyrėja Inga Spudiene. Kalbėjome apie  nusikaltimus elektroninėje erdvėje, tabako vartojimą nepilnamečių tarpe (kokie yra mitai apie tabako gaminius, tėvų bei mokyklos atsakomybė), bei apie saugų eismą.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-12-22): „Atsvaros taškas”.
Skaityti daugiau
Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Laidoje ATSVAROS TAŠKAS kalbame, kaip orientuotis dezinformacijos ir melagienų sraute, koks gi atsvaros taškas galėtų būti skleidžiamoms netikroms naujienoms ir  propagandai, o taip pat klausiame įvairių sričių specialistų ir ekspertų patarimų. Jūratės Sobutienės laidoje studijoje – radijo laidų apžvalgininkai Edgaras Adomaitis ir Genadijus Mikšys bei Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-12-19): Tarnybos informuoja. Pokalbis su su Valstybinės darbo inspekcijos Psichologinio smurto darbe prevencijos skyriaus vedėja Liudmila Mironoviene.
Skaityti daugiau
Laidoje Tarnybos informuoja šnekučiavomės su Valstybinės darbo inspekcijos Psichologinio smurto darbe prevencijos skyriaus vedėja Liudmila Mironoviene. Pokalbis vyko apie psichologinį smurtą, jo požymius, įrodinėjimą, prevenciją, aptarsime psichologinio smurto (mobingo) darbe klausimus.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-12-12): „Tarnybos informuoja” pokalbis su Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriumi Raimondu Šukiu.
Skaityti daugiau
Laidoje Tarnybos informuoja pokalbis su Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktoriumi Raimondu Šukiu. Šnekučiavomės apie situaciją darbo rinkoje, kokia situacija šiuo metu yra su Ukrainos karo pabėgėliais, su kokiomis problemomis susiduria Ukrainos gyventojai, norintys įsidarbinti mūsų šalyje, apie naują darbo rinkai besirengiančio asmens statusą, ir sužinosime dar daugiau aktualijų. Laidos galite klausyti čia: https://rs2.lt/radijas/aktualijos/
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-12-08): „Atsvaros taškas”
Skaityti daugiau
Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Jūratės Sobutienės laidoje studijoje – kolega, radijo laidų vedėjas Arūnas Limantas ir ukrainiečių integracijos centro MALVA“ atstovė Žana Tolstikova. O kalbėsime apie tai, kaip bėgantiems nuo karo ukrainiečiams sekasi integruotis Šiauliuose, kituose miestuose, su kokiomis problemomis jie susiduria. Kalbėsime ir apie tai, kokie dezinformaciniai teiginiai, susiję su pabėgėliais iš Ukrainos, yra skleidžiami. Išgirsime ir atsitiktinai sutiktų  kalbintų šiauliečių nuomonę apie informaciją ir dezinformaciją bei kritinį mąstymą.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-12-05): „Tarnybos informuoja”. Pokalbis su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiuoju specialistu Gintaru Zoniu ir Civilinės saugos skyriaus vyriausiuoju specialistu Egidijumi Baltramaitčiu
Skaityti daugiau
RS2 radijo laidoje „Tarnybos informuoja“  kalbėjomės  su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiuoju specialistu Gintaru Zoniu ir  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiuoju specialistu Egidijumi Baltramaitčiu. Šnekučiavomės apie krosnių ir kaminų priešgaisrinę priežiūrą, autonominių dūmų detektorių įrengimą, žvakių saugų naudojimą ir saugų elgesį ant ledo.  Laidos galite klausyti čia: https://rs2.lt/radijas/aktualijos/
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-28): „Tarnybos informuoja“ pokalbis su Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriumi Mindaugu Pauliuku.
Skaityti daugiau
Laidoje „Tarnybos informuoja“  šnekučiavomės su Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriumi Mindaugu Pauliuku. Laidoje diskutavome apie tai, kad Respublikinė Šiaulių ligoninė – pirmoji gydymo įstaiga Lietuvoje, organizuojanti bendrosios praktikos slaugytojų darbą trimis pamainomis per parą, apie pacientų priėmimą skubiosios medicinos pagalbos skyriuje ir apie pacientų eiles konsultacijų skyriuje.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-24): „Atsvaros taškas“
Skaityti daugiau
Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas, bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Jūratės Sobutienės laidoje pokalbiai su  žurnalistu, redaktoriumi Dainiumi Radzevičiumi taip pat su istoriku, paveldosaugininu, Aušros muziejaus direktoriumi Raimondu Balza ir su  dezinformacijos ekspertu Luku Andriukaičiu. Aptartos šiandieninio informacinio karo ištakos, politiniai tikslai, politikų elgesys ir sprendimai pasauliniame lygmenyje, kitų šalių politikų vieši bei užkulsiniai „žaidimai“.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-23): 18 laida. „Sveikatos kultūra” pokalbis su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiąja specialiste Daiva Razmuviene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Sveikatos kultūra“ šnekučiavomės apie įprastus skiepus ir skiepus vaikams. Apie dezinformacijos įtaką ir pasikeitusį požiūrį į vakcinas, kurių dėka sunkios ligos praktiškai išnykę ir pavojus primirštas visuomenės. Tai kelia naujas grėsmes joms atgimti.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-21): „Tarnybos informuoja”. Pokalbis su Valstybinės maisto ir veterinarijos departamento Šiaulių skyriaus Vyriausiąja veterinarijos gydytoja inspektore Ingrida Stankuviene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Tarnybos informuoja“ studijoje šnekučiavomės su laidos viešnia Valstybinės maisto ir veterinarijos departamento Šiaulių skyriaus Vyriausiąja veterinarijos gydytoja inspektore Ingrida Stankuviene šnekučiavomės apie kiškiažvėrių ir paukščių skerdimą vietinei rinkai.    
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-17): „Aktualijos iš pirmų lūpų” pokalbis su Roma Janušoniene.
Skaityti daugiau
Laidoje "Aktualijos iš pirmų lūpų" pas mus studijoje svečiavosi Roma Janušonienė, Šiaulių socialdemokratų lyderė ir kandidatė į merus. Laidoje Roma papasakojo apie save kaip asmenybę, sužinojome kodėl Roma Janušonienė siekia mero posto ir kaip gerb. Roma mato Šiaulius.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-16): 17 laida. „Sveikatos kultūra”. Pokalbis su nacionalinio visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialiste Daiva Razmuviene.
Skaityti daugiau
Laidoje apie rudenines ligas ir vakcinas nuo jų kabėjome su nacionalinio visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialiste Daiva Razmuviene.
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-14): „Trarnybos informuoja” Pokalbis su Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktore Vitalija Kublickiene.
Skaityti daugiau
Šiandien laidoje „Tarnybos informuoja“ studijoje šnekučiavomės su laidos viešnia Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktore Vitalija Kublickiene. Kalbėjomės apie finišuojantį žemės mokesčio mokėjimą, nes iki lapkričio 15 dienos žemės savininkai turi pareigą sumokėti žemės mokestį. Taip pat svarbi žinia verslui, nukentėjusiam dėl energetinės krizės:  paraiškas dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo jau galima teikti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Kas ir kaip šią pagalbą gali gauti?
Uždaryti
Laidos įrašas (2022-11-10): „Atsvaros taškas”
Skaityti daugiau

Laida „Atsvaros taškas“ nori parodyti, kaip yra svarbu, kad kiekvienas gyventojas savo sąmojingumu bei neabejingumu gali būti tas atsvaros taškas, bet kokiai informacinio karo ar dezinformacijos grėsmei. Jūratės Sobutienės laidoje pokalbiai su Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, specialiste Asta Ivoškiene ir su Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus specialistais Egidijumi Baltramaičiu ir Vytautu Dambrausku. Aptartas asmens gyvenimo kokybės klausimas, nerimas, nemiga, pseudo pavojai, visuomenės sveikatos rodikliai, civilinės saugos priemonės bei studijos svečiai pasidalins priemonėmis ir praktika, kaip sumažinti neigiamos informacijos įtaką.


Uždaryti