Aktualijos
15524
page-template,page-template-page-no-title,page-template-page-no-title-php,page,page-id-15524,page-child,parent-pageid-15511,bridge-core-2.9.1,qode-page-transition-enabled,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-27.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
Aktualijos
„Aktualijos“

Kas naujo Šiauliuose? Kas vyksta? Ką reikėtų žinoti? Apie visas Šiaulių miesto ir apskritai kiekvienam iš mūsų svarbiomis aktualijomis Lina Venckutė kalbasi su įvairių tarnybų atstovais. Bendraujame su šiomis tarnybomis: VALSTYBINĖS DARBO INSPEKCIJOS ŠIAULIŲ SKYRIUS, ŠIAULIŲ APSKRITIES KELIŲ POLICIJA, PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO ŠIAULIŲ VALDYBA, VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS ŠIAULIŲ DEPARTAMENTAS, ŠIAULIŲ APSKRITIES VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA, ŠIAULIŲ POLICIJOS BENDRUOMENĖ, UŽIMTUMO TARNYBOS ŠIAULIŲ APSKRITIES SKYRIUS, RESPUBLIKINĖ ŠIAULIŲ LIGONINĖ.

Laidos įrašas: Kelmės rajono savivaldybės meras Ildefonsas Petkevičius
Šiaulių regiono plėtros tarybos laidoje kalbėjomės su naujai išrinktu Kelmės rajono savivaldybės meru Ildefonsu Petkevičiumi. Meras taip pat neseniai įsiliejo ir į Šiaulių regiono plėtros tarybą, tad papasakojo savo įspūdžius bei pastebėjimus joje. Pašnekovas taip pat kalbėjo kokiais rūpesčiai ir džiaugsmais gyvena Kelmės rajono gyventojai, kas juos neramina. Palietė užimtumo, medicinos ir švietimo sritis.
Laidos įrašas: Šiaulių m. ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnas Donatas Verkys
Laidos įrašas: Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos ekspertas Viktoras Strups
Kokioje stadijoje dabar yra Šiaulių regiono 2021-2027 m. plano rengimas? Kokios pagrindinės problemos išaiškėjo atlikus Šiaulių regiono ekonominės-socialinės būklės analizę? Kurioms pagrindinėms sritims planuojamos Europos sąjungos lėšos naujame finansavimo laikotarpyje? Kaip vyksta bendradarbiavimas su Centrine valdžia? Į šiuos klausimus Šiaulių regiono plėtros tarybos laidoje atsakė Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos ekspertas Viktoras Strups.  
Laidos įrašas: Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo prevencijos poskyrio specialistė, vyresnioji inspektorė Kristina Strelcovienė
Laidos įrašas: Šiaulių regiono plėtros tarybos laida, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas
Šiaulių regiono plėtros tarybos laidoje svečiavosi Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Svečias pokalbį pradėjo nuo pasvarstymų apie strateginį planavimą, kodėl nepasimokoma iš padarytų klaidų bei priminė, kokios jos. Ar pakankamas valdžios finansavimas regionų savivaldybėms? Taip pat paliesta visiems regionams skaudi tema: sveikatos reforma – ligoninių likimas.
Laidos įrašas: Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė
Laidos įrašas: „Dialogas“ – darbuotojai per penkiasdešimt…
Sprendimas vyresniems bedarbiams – pameistrystė bet kokio amžiaus darbuotojui? Darbuotojai per penkiasdešimt, ar jie reikalingi darbo rinkoje? Darbdaviai sako, kad neranda žmonių, vyresni žmonės darbų. Ar tikrai visi per penkiasdešimt negali prisitaikyti ir išmokti naujų dalykų? Dialoge diskusija su Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininku Raimondu Tamošausku ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos (LPK) generaliniu direktoriumi Ričardu Sartatavičiumi.
Laidos įrašas: Kazimieras Likša, vokalistas ir dainų autorius
Daugumai gerbėjų žinomas kaip buvusios muzikinės grupės „Karma“ vokalistas ir dainų autorius Kazimieras Likša, prieš 4-erius metus pradėjęs savarankišką karjerą, penktadienį pristatė paskutinį singlą iš albumo "Metamorfozės", kurį išleis lapkričio 12 dieną. Tai jau trečias solisto albumas. Kazimieras sutiko atvykti į RS2 Aktualijų laidą ir papasakoti visas muzikines naujienas.  
Laidos įrašas: Šiaulių regiono plėtros taryba, Vytautas Simelis
Šiaulių regiono plėtros tarybos laidoje Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis papasakojo apie susisiekimo problemas bei kaip planuojama jas spręsti. Taip pat išsakė savo nuomonę apie Sveikatos sistemos reformą ir nuogąstavimus, ar pandemijos metu apskritai tinkamas metas įvairioms reformoms. Laidos eigoje paliesta ir švietimo pertvarka.
Laidos įrašas: Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento patarėja Daiva Kazlauskienė
Laidos įrašas: Šiaulių regiono plėtros taryba, Vitalijus Gailius
Šiuo metu formuojamas Lietuvos biudžeto projektas. Mums kaip Šiaulių regionui, turbūt  svarbiausia, kokia to „pyrago“ dalis atiteks savivaldybėms, ar jos galės jaustis saugiai finansine prasme, ar nereikės atisakyti naujų ir jau suplanuotų projektų? Viso to Šiaulių regiono plėtros tarybos laidoje teiravomės Joniškio rajono savivaldybės mero Vitalijaus Gailiaus. Svečias taip pat papasakojo apie savivaldybių siūlymus šioje srityje. Laidos pabaigoje išskirtas biudžeto finansavimas medicinos srityje ir komentarai šia tema.
Laidos įrašas: Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnas Donatas Verkys
Laidos įrašas: Šiaulių regiono plėtros taryba, Česlovas Greičius
Šį kartą Šiaulių regiono plėtros tarybos laidoje svečiavosi Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, kuris papasakojo apie naują etapą, lūkesčius, prieš tai prisimenant ankstesnįjį. Svečias taip pat išsamiau papasakojo apie 9 pogrupius ir jų nagrinėjamas sritis. Č. Greičius taip pat pasidalijo mintimis apie funkcinę zona, apie planus ir pasiūlymus viešajame transporte, naują operatorių, vidaus sandorius ir t.t.
Laidos įrašas: Užimtumo tarnybos Šiaulių Jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Vaida Ignotienė
Laidos įrašas: Šiaulių regiono plėtros taryba, Valerijus Simulik
RS2 kartu su Šiaulių regiono plėtros taryba tęsia pavasarį pradėtų laidų ciklą ir nuo šiol penktadieniais 9 val. vėl kviečiame klausytis Šiaulių regiono plėtros tarybos laidų. Pirmoje šį sezoną laidoje dalyvavo Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktorius Valerijus Simulik. Kalbėjome apie tęstinius dalykus – 2021-2027 m. regiono plėtros planą. Kaip įsivaizduojame Šiaulius po 7-10 metų? Taip pat apie Europos pinigus skirtus Šiaulių regiono plėtrai, apie galimybę pritraukti lėšų per įvairiausius fondus į Šiaulių regioną. V. Simulik taip pat pristatė naujovę regioninėje politikoje.
Laidos įrašas: Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė
Laidos įrašas: „Dialogas“ – apie moterų lyderystę
Ar egzistuoja moteriškos ir vyriškos profesijos?.. „Dialogas“ – apie moterų lyderystę, (ne)moteriškas profesijas ir apie išskirtinai moterims kylančius iššūkius darbo rinkoje. Pokalbis su Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos jaunimo sektoriaus pirmininke Jolita Šukyte ir Nacionalinės farmacijos pramonės asociacijos prezidente Rima Balanaškiene. Pasak R.Balanaškienės, yra neteisinga skirstyti profesijas bei atlyginimus į moteriškus ar nemoteriškus. ,,Lyčių nelygybė vis dėlto egzistuoja, vis dar moterys yra nepakankamai atstovaujamos”, – nuomonę išreiškė jaunimo sektoriaus pirmininkė J.Šukytė. Daugiau apie lyčių situaciją darbo rinkoje, moterų patiriamus iššūkius darbo vietose ir būdus tai išspręsti klausykite pokalbyje.
Laidos įrašas: Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo prevencijos poskyrio specialistė, vyresnioji inspektorė Kristina Strelcovienė
Laidos įrašas: Valstybinės darbo inspekcijos Šiaulių skyriaus vyriausieji darbo inspektoriai Vyta Puodžienė ir Stanislovas Tamutis
Laidos įrašas: Šiaulių m. ir rajono policijos komisariato Bendruomenės pareigūnas Donatas Verkys