0%

Vilius Puronas


dizaineris, dailininkas, kultūros istorikas-megėjas, kraštotyrininkas, Šiaulių miesto politinis ir visuomenės veikėjas

RS2 dienos svečio laidoje kalbinome Vilių Puroną–dizaineris, dailininkas, kultūros istorikas-mėgėjas, kraštotyrininkas, Šiaulių miesto politinis ir visuomenės veikėjas.

1971m.Vilniaus valstybinį dailės institute baigė pramoninės dailės specialybę.

1973–1992m. Šiaulių miesto vyriausiasis dailininkas, vienas iš Vilniaus pėsčiųjų gatvės projekto autorių, daugelio meninių akcentų šioje gatvėje autorius.1994–2004m. reklamos įmonės UAB „Neuwerbung“ direktorius. Nuo2004m.Šiaulių miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas, skyriaus vyr. specialistas, miesto mažosios architektūros projektų autorius. Nuo 2000m. Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dizaino katedros dėstytojas.

1990–1995m. Šiaulių savivaldybės tarybos deputatas.

Pakruojo miesto šventės HAV valstybės idėjos autorius. Daugelio straipsnių miesto ir respublikinėje spaudoje dizaino, Šiaulių miesto įdomiosios istorijos ir kitomis temomis autorius.

Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo1984m., Lietuvos dizainerių sąjungos narys nuo1987m.1980 ir 1987m. surengtos personalinės parodos „Mūsų miestas, mūsų namai“.

Vilių Puroną ne kartą esame kalbine ankstesnėse laidose. Šiandien mes kalbėsime apie kelis reiškinius – Viliaus Purono autorinės parodos „Mūsų miestas – mūsų namai“ atidarymą LR Seime Gegužės 2–28 dienomis, taip pat apie šio reiškinio t.y. parodos paaiškinimą kodėl ir kaip viskas vyko.

Viliaus Purono autorinė paroda „Mūsų miestas – mūsų namai“ pirmiausia pabuvojusi autoriaus gimtuosiuose Šiauliuose ir kituose miestuose, šią sav. keliasi į sostinę – ir konkrečiai LR Seimą.

Music


Dalintis

Laidos įrašai


Laidos įrašas 1 dalis

Vilius Puronas
Žvaigždžių alėja

Laidos įrašas 2 dalis

Vilius Puronas
Žvaigždžių alėja

Laidos įrašas 3 dalis

Vilius Puronas
Žvaigždžių alėja


Grįžti atgalPaveiksliukas
Aprašymas