0%

Gintautas Gascevičius


muzikantas, dainų autorius, būgnininkas, audioperformansų kūrėjas ir atlikėjas.

Balandžio 9 d.  RS2 Dienos svečio laidoje dalyvavo žinomas šiaulietis muzikantas Gintautas Gascevičius

Praėjusiais metais debiutinis  Gascevičiaus solinis albumas „FonoGrafijos“ išrinktas vienu konceptualiausių 2017 m. išleistų albumų. Ryškiu individualiu braižu išsiskiriantis kūrėjas meno pasaulyje vertinamas kaip ypač originalus audiovizualinių performansų kūrėjas ir atlikėjas.

Žiūrovą, klausytoją – dalyvį plačiąja prasme – paprastai domina tai, kas yra nauja, netikėta, kas patraukia dėmesį. „Negaliu vaikščioti jau pramintais takais ir, ko gero, man pavyko atitrūkti nuo to, ką įprastai darau kituose savo kūrybiniuose projektuose. Svarbiausia nebijoti dalintis kūrybiniais atradimais, nors, prisipažinsiu, ir mane patį tai išstumia iš komforto zonos“, – teigia G. Gascevičius.

Neįtikėtiną įvairių instrumentų ir daiktų skambėjimo dermę išgaunantis muzikantas įsitikinęs, kad profesionalumas, atlikimo lengvumas ar techniškai sudėtingi viražai įvaldomi tik atkakliai dirbant ir nuolat ieškant.

Naudojant originalius garsus, mus supančią aplinką galima suvokti giliau, netikėčiau, naujoviškiau. Derindamas kasdienybėje matomus daiktus su muzikos instrumentais, G. Gascevičius išgauna naujų ir negirdėtų skambesių. „Matomumai ir girdimumai tarsi verčia neabejoti visa ko tvarumu. Bet šešėlio šešėlis ir anapusybės ženklai vis praneša apie nepasakomumą, nes tai – ne iš žodžių pasaulio“, – taip šio projekto idėją apibūdina muzikantas.

Muzikinę karjerą G. Gascevičius pradėjo 1980 metais. Nuo 1988 m. prisijungė prie grupės „Bix“. 2016 m. drauge su aktore Monika Šaltyte ir klavišininku Gintaru Dzidoliku įkūrė muzikinę grupę „Trintukas prieš jūsų tikrovę“. G. Gascevičius, grodamas mušamaisiais instrumentais, įvairiai prisideda prie miuziklų ir muzikinių spektaklių kūrimo, dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose, su skirtingomis grupėmis yra įrašęs per 40 muzikinių albumų.

Music


Dalintis

Laidos įrašai


Laidos įrašas 1 dalis

Gintautas Gascevičius
Žvaigždžių alėja

Laidos įrašas 2 dalis

Gintautas Gascevičius
Žvaigždžių alėja

Laidos įrašas 3 dalis

Gintautas Gascevičius
Žvaigždžių alėja


Grįžti atgalPaveiksliukas
Aprašymas