0%

Arūno Limanto savaitės komentaras


Skaldyk ir valdyk. Senas geras silpnų vadovų principas. Šiaulių valdžia pažengė toliau. Šią savaitę į miesto valdžios nemalonę pateko Dainų poliklinikos vadovas Pranas Andruškevičius – buvo nušalintas nuo pareigų.
Priežastis – absurdiška: poliklinika nupirko naują rentgeno aparatą. „Tegu man skalpą nuima, bet rentgeną turės 62 tūkstančiai mūsų pacientų“, – sako P. Andruškevičius.
Šiaulių valdžiai P. Andruškevičius – didžiausias nusikaltėlis. Šiaulių valdžia kreipėsi į STT, Viešųjų pirkimų tarnybą. Nei STT, nei viešųjų pirkimų prievaizdai įstatymo pažeidimų nenustatė.
Tuomet Šiaulių valdžia kreipėsi į prokuratūrą: apskundė STT sprendimą. Pagąsdino, kad jei ir prokuratūra neklausys, kreipsis į teismą.
Teisės viršenybė, teisės viršenybė, dažnai kartoja miesto meras, kuris ne kartą viešai prievartavo teismą priimti savivaldybei palankų sprendimą. Teismas, garbė jam, nepakluso tokiai politiko savivalei.
Šiaulių savivaldybė darosi panaši į gyvulių ūkį, kuriam vadovauja vienas lygesnis už lygius: čia žmonėms kurpiamos bylos, pateikiami kaltinimai, ir čia, savivaldybėje, jie nuteisiami.
Ir STT, ir Prokuratūrai, ir teismams Šiauliuose iškilo realus pavojus. Už juos viską netrukus atliks Šiaulių savivaldybė su meru priešakyje.
Priežastys, kodėl Dainų poliklinikos vadovas buvo įrašytas į juoduosius sąrašus, aiškėja paskaičius mero visuomeninio judėjimo paskyrą FB. Ten tiesiai šviesiai meluojama, kad Dainų poliklinikos niekas nė nebandė jungti su Centro poliklinika. Kaip nebandė? Bandė jungti, bandė. Tik toms jungtuvėms pasipriešino ir medikai, ir gyventojai.
Dar toje mero globojamoje FB paskyroje meluojama, kad Dainų poliklinikos vadovas „pradangino 70 tūkstančių“.
Ne pradangino tuos tūkstančius poliklinikos vadovas, o sumokėjo juos už rentgeno aparatą. Būtų pradanginęs, jau seniai sėdėtų STT. Aparatas jau stovi poliklinikoje, padeda gydyti šiauliečius.
Ir dar – P. Andruškevičius yra konservatorius. Iš tų konservatorių, kurie nepabučiavo merui žiedo.
Meras jau suskaldė miesto partijų skyrius – žodžiais, darbais ir kitais nusidėjimais. Dabar pribaiginėja konservatorius. Skaldyk ir valdyk. Klusniems – sriubos lėkštės ir valdiškos kėdės, nepaklusniems – skundai ir kurpiamos bylos.
Teisės viršenybė, teisės viršenybė, kartoja miesto valdžios vyrai ir jau kelintus metus doroja dizainerį Vilių Puroną. Šįkart nurėžė nuo Purono mansardos stendą.
Puronas ginasi nuo tokios savivalės ir laimi teismus prieš savivaldybę.
Teisus dizaineris sakydamas, kad „pradėjo smarkiai girgždėti Šiauliai, kai į valdžią atėjo atsitiktiniai žmonės, kuriems trūksta administracinio darbo patirties, istorijos ir kūrybinių žinių“.
Dar liko nepaliesta Purono Geležinė lapė prie Talkšos. Gal miesto valdžia jos ir nedrįs nugriauti. Ale kai miesto valdžia užvažiavo Puronui per mansardą, garantijų nėra. Gali ir Geležinė lapė kristi.
Teisės viršenybė, sako miesto meras, kalbėdamas apie Puroną, lyg jis būtų didžiausias nusikaltėlis ar miesto problema.
Iš tiesų visa tai yra žmogaus persekiojimas ir susidorojimas su juo. Protinga valdžia nekariautų su Puronu, o išnaudotų jo kūrybinę energiją miestui gražinti. Ale kam čia rūpi. Griauti lengviau. Ir drąsu, kai visa valdiška gauja vieną garbaus amžiaus žmogų užsipuola.
Gatvinės teisės viršenybe tai vadinas.
O darbų valdžiai mieste – per akis. Gatvės mėnesių mėnesiais perkastos, bet niekas tų duobių neužtaiso. Miestas lyg kurmių išraustas.
Ar kas nors per dvi savaites Šiaulių savivaldybėje pajudino pirštą dėl mergaitės žūties Zoknių geležinkelio pervažoje? Kas nors parašė bent kokį raštelį „Lietuvos geležinkeliams“, Susisiekimo ministerijai, kad pavojingą geležinkelio perėją tvarkytų?
Kažkokia įtartina tyla. Ir kvapas negeras. Lyg kažkas į kelnes būtų smarkiai pridėjęs ir vis dar vaikščiotų už Šiaulius.
Tai kas ir, svarbiausia, kodėl viskas taip kvailai vyksta Šiauliuose? Kai valdžia pareiškė, kad autobusų bilietų kainas didina šiauliečių prašymu, tapo aišku, kad be psichiatro pagalbos valdžia neišsivers. Liga pažengusi.
Taigi. Pirmas variantas: kažkoks beprotis atėmė miesto vairą iš Šiaulių mero – didžiausio pagal pareigas miesto politiko.
Antras variantas. Nors ir nesu sąmokslų teorijų šalininkas, šįkart viena mintis nelenda iš galvos: KGB pažadino savo „kurmius“, Šiauliuose užmigdytus dar prieš Lietuvos nepriklausomybę. Paaiškinu populiariai: „kurmiai“ yra užsienio valstybės agentai, infiltruoti ilgam laikotarpiui, galintys pridaryti milžiniškų nuostolių.
Ir tie „kurmiai“ rausiasi po miesto pamatais. Viskas jau labai panašu į KGB metodus: psichologinis smurtas, nuolatiniai skundai, grasinimai, gąsdinimai, persekiojimai dėl sukurptų faktų, priešų paieška, o jei tų priešų rasti nepavyksta, jie išgalvojami arba sukuriami.
Ir belieka vėl tęsti kovą „už teisibę“. Šie du paskutinieji žodžiai – būtinai kabutėse ir būtinai su gramatine klaida. Nes Šiaulių valdžios „teisibė“ ir yra „teisibės viršenibė“. Čia taip pat būtinai kabutėse ir būtinai su gramatinėm klaidom.
Arba yra ir trečias variantas, kad viskas – abu pirmieji variantai – viename čia, ir toli nieko ieškoti nereikia.
Prieš šimtmetį plėšikai bermontininkai – imperinės Rusijos atplaišos ir vokiškos kariuomenės liekanos kartu – trumpai viešėjo Šiauliuose. Siautėjo ir savivaliavo, o linksminosi Zubovų parko medžius apipildami benzinu ir juos degindami. Apipila benzinu medžius parke, uždega ir linksminasi. Tokie buvo bermontininkai ir jų teisės viršenybė.
Jausmas toks, kad į miestą sugrįžo bermontininkai.

Grįžti atgal
Paveiksliukas
Aprašymas