0%

Arūno Limanto savaitės komentaras


Suskiai jūs, suskiai.

Ką padarėt per 26 metus, kad eidama per Zoknių geležinkelio pervažą nežūtų mergaitė?

Čia ne klausimas. Čia kaltinimas valdžios žmonėms. Jei ten, per tą pavojingą pervažą, būtų kasdien vaikščiojusi jūsų dukra ar sūnus, tėvas ar mama, būtumėt sutvarkę pervažą per mėnesį.

Suskiai jūs, suskiai.

PASITEISINIMO NĖRA.

PATEISINIMO NĖRA.

Skaitau kai kurioje žiniasklaidoje straipsnius: pati mergaitė, neva, kalta, ir tik ji – ėjo prieš traukinį skaitydama telefoną, su ausinukais ausyse klausėsi muzikos.

Tai paimkit ir išauklėkit dabar jaunuolius, visus, šią akimirką, per vieną dieną, kad nežiūrėtų į telefonus, nesiklausytų muzikos, o žiūrėtų į traukinius.

Paimkit ir išauklėkit dabar tą jaunimą, suskiai jūs, suskiai.

Ką jūs padarėte, kad ta geležinkelio pervaža būtų saugesnė.

Čia ne klausimas. Čia kaltinimas.

Ką padarėte jūs, Šiaulių miesto valdžia, Susisiekimo ministerija, „Lietuvos geležinkeliai“?

Kaip dirbate, kad jau keliolika metų niekas iš valdžios snukučių tos geležinkelio perėjos negali sutvarkyti. Nei merai, nei Seimo nariai, nei ministrai.

Dabar įkainokit tą mirtį, tą mergaitės gyvybę keliais milijonais ar tūkstančiais – juk tiek ir tegalit. Ir dar būtinai paverkit, padejuokit, kad tų eurų nei savivaldybės, nei valstybės kišenėse nėra.

Suskiai jūs, suskiai.

Dar prieš kelias dienas iki nelaimės vietos bendruomenės žmonės rašė raštą Šiaulių savivaldybei – merui, administracijos direktoriui: darykit ką nors. Darykit. Jei ne viaduką, tai nors užtvarą su garsiniu ir šviesos signalais įrenkit. Ir kaip tyčia. Žūtis. Mergaitės žūtis.

Bet jums, valdžiai, juk tai tik viešųjų ryšių krizė. Kaip čia nekaltiems pasirodyt. Arba nepasirodyt apskritai. Išvis nepasirodyt ir taip išsaugot švarius antpečius. Juk jūs – ne prie ko. Mergaitė neva pati kalta. Į telefoną žiūrėjo.

Vienintelė, neva, kaltininkė.

Suskiai jūs, suskiai.

Kam jūs apskritai tuomet reikalingi, jei nesirūpinate žmonėmis ir jų net negirdite?

O juk būta planų statyti viaduką. Net susisiekimo ministras atvežtas prie tos perėjos 2016-aisiais, prieš Seimo rinkimus. Valdžios snukučiai net prieš TV kameras pasireklamavo.

Ir ką? Ir nieko.

Kai reikėjo miesto Taryboje dėl tos pervažos balsuoti, Šiaulių politikai susikalė tarpusavyje. Viaduko statyba buvo įvardinta kaip vieno kandidato į Seimą rinkimų viešųjų ryšių akcija. Rinkimai tuomet buvo svarbiau nei gyventojų saugumas. Ir miesto Taryba, balsų dauguma, sustabdė projektą.

Tuomet Šiaulių politikai pabuvo lygesni už lygius, šventesni už šventuosius. O mirtis liko tykoti aukos prie Zoknių geležinkelio pervažos.

Pritariu: 2016-ųjų rudenį Zoknių viaduko projektas buvo vieno kandidato į Seimą viešųjų ryšių akcija prieš rinkimus. Bet rinkimai ėjo ir nuėjo. Kodėl prie projekto nebuvo sugrįžta iškart po rinkimų?

Problemos nebeliko? Deja. Beveik per dvejus metus niekas mieste nė piršto nepajudino dėl Zoknių pervažos, nors gyventojai ne kartą įspėjo: bus nelaimė, tikrai bus.

Kur jūs visi – buvęs uolus kandidatas, nepatekęs į Seimą, dabartiniai Seimo nariai, miesto galvos ir pusgalvės, miesto Tarybos pozicija ir opozicija – kur jūs visi dingote po Seimo rinkimų?

Ką darysit, kai ten vėl žus žmogus?

Lengviausia apkaltinti žuvusią mergaitę.

Dabar visi barstykitės galvas pelenais.

Suskiai jūs, suskiai.

Grįžti atgal
Paveiksliukas
Aprašymas