0%

Arūno Limanto savaitės komentaras


Vis dėlto krito žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. Atsistatydins. Krito ministras nelygioje kovoje su politiniais standartais. Būtent taip galima apibūdinti premjero Sauliaus Skvernelio žodžius (cituoju): „Ministras nieko nepavogė, nepiktnaudžiavo. Kitas momentas – ministrui tikrai keliami gerokai aukštesni reikalavimai nei eiliniam ūkininkui. Ir negali būti keliamos jokios abejonės tiek ministro, tiek pačios Vyriausybės veikla“.

Žodžiu, geras tas ministras, bet… yra tokie politiniai standartai.

Valstybės Vairuotojas Nuo Galinės Sėdynės Ramūnas Karbauskis dėl ministro Markausko vos neapsiverkė (cituoju): „Teisinių problemų jokių nėra, šnekant apie moralinius klausimus, tai tikrai nėra tie dalykai, dėl kurių ministrams reiktų atsistatydinti“.

Ir dar, sako politinis lyderis, Markauską palaiko visa ūkininkų bendruomenė.

Ramūnai, ar čia tie milijonieriai, kurie teisėtai, pagal įstatymus, beveik jokių mokesčių nemoka valstybei?

Žodžiu, arti svetimą žemę be jos savininkų žinios ir už tai imti ES išmokas – nieko blogo. Gal net pagirtina. Taip juk visi ūkininkai daro. Radai gatvėje automobilį – sėsk ir važiuok. Automobilis juk tam, kad važiuotų. Nesvarbu, kad jis – ne tavo.

Paverkim visi kartu su Ramūnu dėl ministro.

Bet visus ašaromis ir kumščiais pralenkė Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas. Visą savaitę aršiai kovojo už Markauską, pristatinėjo jį kaip didvyrį (tiesiogine, ne perkeltine prasme), kovojusį streikų barikadose už ūkininkų teises ir pinigus, kaip žmogų, kuris svetimo šaukšto nepaimtų. Kaip visų ūkininkų šventąjį. Ir dar, kad visais ūkininkais galima šventai pasitikėti be jokių išimčių ir sutarčių.

Tai buvo Tomilino žodis.

Kokie dar politiniai standartai, apie ką mes kalbam? Kokie dar įrodinėjimai, kad nei karaliams anei karaliukams vogti negražu?

Pasiklausai seimūno Tomilino, kuriam mes visi atlyginimą mokame, ir pagalvoji: ko gero, užaugo nauja kolūkių pirmininkų karta. Jauni, agresyvūs, įžūlūs, tiesiog chamai, mokantys manipuliuoti žmonių jausmais, nevengiantys netiesos.

Oj, tie valstiečiai žalieji. Ar vis dėlto žalieji valstiečiai?

O gal nei valstiečiai, nei žalieji? Gal tik turtingi žmonės, milijonieriai, ir tiek? Kokie čia dar žalieji, juolab – valstiečiai.

Perskaičiau dienraštyje „Šiaulių kraštas“, ką apie miesto medžių kirtimą kalba šiauliečiai valstiečiai žalieji – partiniai ir tik šiaip sąrašiniai. Įspūdis maždaug toks:

Gal kerta. Gal ne. Gal pagal projektus. Gal dar kirs. Miesto valdžia žino, ką daro. Parašai juk padėti. Mes tai ką, tik šiauliečiai Seimo nariai. Žmonės turi lenkti miesto valdžią. Mes tai prieš kirtimą. Kenčiam. Širdį skauda. Gal kerta. Gal ne.

O šiauliečiai Seimo nariai – jau ne žmonės, ne žmonių interesų gynėjai?

Tai pranešu žaliems valstiečiams Seimo nariams: Šiauliuose – euroremontas. Medžiai kertami iš peties, net skiedros laksto. Išgyvenę karus, sovietmetį, krenta miesto medžiai nuo Šiaulių valdžios rankų.

Toks žaliasis fašizmas, kai tave kerta vien dėl to, kad esi medis. Ar čia valstiečiai kartu su meru Vaikštau Už Šiaulius Visocku ražienų skutimą mieste daro? Ar šiaip koks berazumis iš mero kombaino vairą atėmė?

Bet kuriuo atveju, labai panašu į naujuosius rusus Turkijos kurorte: mūsų pinigai, mūsų ir tvarka. Jūsų, varguoliai, jausmai, nuomonė, argumentai  ir gyvybė neverti nė vieno kilo. Čia taip Šiaulių valdžios vyrai vadina tūkstantį eurų. Jei ką ir jei teisingai suprantu. Kilai, tonos, limonai. Geras rusiškas žargonas. Kaži kodėl čia taip?

Bet Šiauliuose šeimininkauja ne naujieji rusai. Čia viską daro ta, vis dar naujoji miesto valdžia. Ir kada ji pasens? Kai visi miesto medžiai ant šono gulės?

Dažnai sakau sau: ramiau, Limantai, ramiau. Bet prisimenu, kad yra toks posakis: „Ramintojas yra žmogus, kuris maitina krokodilą, tikėdamasis, kad šis jį suės paskutinį“. Ir vėl užsivedu.

Jei jie, tie naujieji rusai, nevairuotų Lietuvos savivaldybių ar valstybės, jų elgesį būtų galima prilyginti chuliganiškam vairavimui keliuose.

Tokius tipus glostyti pavojinga. Mirtinai pavojinga tikėti, kad gerbiamas politikos kelių chuliganas ką jau ką, bet mane tai tikrai suvažinės paskutinį.

O visiems, kuriems gaila iškirstų medžių, pranešu: gegužės antrą dieną, 17 valandą, Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje įvyks miesto Centrinio parko rekonstrukcijos aptarimas su visuomene.

Centrinį parką tvarkyti reikia verkiant.

O šiaip – gražus projektas, žiūrėjau internete. Man patiko. Bet yra viena detalė: centriniame parke norima iškirsti 800 medžių. Jūs teisingai išgirdote – 800 medžių. Iš esmės siūloma iškirsti vos ne visą parką. Suprantu, senos tuopos, reikia kirsti. Bet 800 medžių…

Patiks ne visiems.

Skerdynės tęsiasi.

Grįžti atgal
Paveiksliukas
Aprašymas