0%

Arūno Limanto savaitės komentaras


Kovo 11-ąją Šiaulių meras tarė: „Jeigu tai, kas vyksta pastaraisiais metais, prasitęs dar kuriam laikui, Šiauliai taps pažangiu miestu“.

Šiauliai sureagavo taip. Šiaulietiškai.

Tipa Šiauliai daba bus Niujorks, ane?

A gal čia mers apie mūsų pedagožkę? Tai kad dugns mūsų padagožkei. Dugns konkretus. Buva pedagožke kaip stulps, a daba kas lika? Tik galvas nuplike. Nei panikių, nei nieka. A gal ne? Liūc mūsų mers, liūc. Bet prasileidž kartais tai konkrečiai.

Nu i kas? Mūsu mers, manrods, vienintelis Šiauliuos žina, ka rinkimai prasided iškart po rinkimu. I dirb žmuogus, stengias, viešuosius ryšius, a kaip ten jie vadinas, diena nakti vara. Kovoj už save, kaip išmana, nors vaikšta už Šiaulius.

Pažanga yra pažanga. Kaip pražanga po kašiu.

Jei jau kas i padare pažanga, tai mūsų bičiuks iš petinia. Toks Rimanc Kmita, kurio romans visiem Letuvoj stuogus nuruove pernai. Regbiniks buves, daba moksliniks i rašytojs. A jei kiltu i Šiauliu merus, mana balsiuks jam krent. Ba kiti man kažkokie lievi. Mers liuta karaliu vaidin (jeibogu, katins kniauk, braižas, i tiek), a kiti tyl tyl, a paskui raunas miesta valdyt. Tipa rinkimai. Tode Rimanc Kmita mana favoric. I da be tuo petinis palaika petini visad.

I da pasakysiu. Jau laiks koncervam ta savo direktoriu iš savivaldybes administracijas atšaukt. Tą Bartuli kankinia veidu. Ba visi ežiai i jam, i partijai i kelnes bus sumesti, kai artes rinkimu diena – teisma diena paskutine. Mers juk neprisipažins, ka kalc i ka prisibludija. Kalc bus koncervs, direktore vietoj sedejes. Aba koks socdems šalia. Žuodžiu, kalta bus aplinka. A bendrai tai čia ne mana reikals. Kas muok plaukt, išplauks. Ne Bubių ežeriuks juk.

I da man saka, kad muoteris Šiauliu mere būtų gerai. Gal i nebluogs būtu varianc. Mere kaip kokia mama – kabaka direktore: valgyk, vaiks, cepaku, kiek tik širdis geidž. Čia juk mūsu miesc kaip koks kabaks būtu, supranti?

Per rinkimus ta mere mama direktore nukirstu vyriukus kaip kokius beržiukus Rekyvoj. Viena po kita. Tik va nie jos, tos direktores. Nematau horizonte. Bet da juk metai iki rinkimu. Da juk dangus negriūn i netrup kaip koks viaduka betons.

A daba pučias pučias balions. Jau i baisu daras dėl tu Šiauliu. Balionai blogai baig. Petinis saka, petinis žina.

Pažanga yra kaip pražanga po kašiu.

Tris kelinius, tris metus centru vare, vaikščioja aikštelėj už miesta Šiaulių mers. I ka? I nieka. Daba lika ketvirc kelinys. Lemiams. Aba dedi iš viršaus, aba tave paded iš apačios. Mes per ketvirta kelini susitvarkydavam. Jei ka, susitvarkydavam i po ketvirta. Man patikdava. Petinis yra petinis.

Nu, žiek. Ba čia mum visiem už Šiaulius širdį spaudž, kaip kokia boksa pirštine.

I bus taip per rinkimus, kaip mes, petinis, balsus mesim, o ne kaip kažkoks Kalniuks kuojas kilnuos. A daba varau į namus. Mana mama, kad i ne mere, gerus cepakus verd. I mana mama yra pati geriausia pažanga ant visu Šiauliu.

I sveikatas visiem. I kad mumis nei uodai, nei širšes.

Grįžti atgal
Paveiksliukas
Aprašymas