0%

Arūno Limanto Savaitės komentaras 02 08


Ar gali Šiauliai nustebinti Lietuvą? Gali. O visą demokratinį pasaulį? Gali ir visą pasaulį. Praėjusią savaitę Šiaulių valdžia nusprendė branginti važiavimą miesto autobusais, nes to prašė patys šiauliečiai.

Taip teigia miesto valdžia.

Taigi mes, šiauliečiai, pirmieji ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmieji, kurie pareikalavo, kad valdžia didintų kainas. Ir viskas čia paprasta: žmonės paprašė, valdžia pakluso liaudžiai.

Gražu, kaip tarybiniais laikais. Viskas liaudžiai ir liaudies vardu.

Vienkartinio elektroninio bilieto kaina brango 5 centais, o triukšmas kilo kaip už milijoną. Logiška, kad visą šį demokratijos triumfą karūnuotų mitingas valdžiai palaikyti. Plakatai turėtų būti tokie:

„Valio! Pagaliau jūs išgirdote mus!“;

„Ačiū už padidintas kainas!“;

„Reikalaujame nesustoti – didinti šilumos, vandens, šiukšlių išvežimo kainas!“.

Po mitingo valdžia nemiega visą naktį, o rytą padidina kainas. Šiauliečių prašymu.

O jei rimtai, valdžios argumentas, kad šiauliečius vežiojanti savivaldybės įmonė „Busturas“ nustekenta, yra kietas. Bet trupa kaip sausainis.

Pirma, kas tą įmonę nustekeno? Jei teisingai suprantu, kažkas, kažkaip nustekeno, bet tik ne valdžia. Stekentojai nežinomi. Gal keleiviai?

Ant

ra, jei jau tokios didelės problemos, o įmonė taip smarkiai nustekenta, trupiniai iš keleivių kišenių tikrai neišgelbės „Busturo“. Reikia kitų sprendimų.

Trečia, kaip iš esmės spręsti problemą, o ne dangstytis šiauliečių „prašymais“ didinti bilietų kainą?

Turiu ir aš prašymą miesto valdžiai: na, nedarykit šiauliečių sau naudingais idiotais, nes šiauliečiai tokie tikrai nėra.

Post scriptum

Teigiama, kad didysis bolševikų vadas Leninas vadino naudingais idiotais tuos, kuriais buvo lengva manipuliuoti tam, kad toliau sėkmingai būtų statomas komunizmas. Kaip ta komunizmo statyba baigėsi, visiems puikiai žinoma.

Grįžti atgal
Paveiksliukas
Aprašymas