Valentas Aškinis

Praėjusią savaitę įvyko lietuviško pilnametražio animacinio filmo „Aukso žirgas“ premjera. Ji yra ypatinga ir tuo, kad tai pirmasis lietuviškas pilnametražis animacinis kino filmas po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Šešerius metus kruopščiai pieštą filmą su lietuviais kūrė animatoriai iš Latvijos, Danijos ir Liuksemburgo. „Aukso žirgas“ sukurtas klasikinės dvimatės animacijos technologija – t. y. visa animacija piešta rankomis, o epizoduose panaudotos trimatės animacijos dekoracijos. Jį sudaro daugiau nei 30 000 atskirų kadrų, o juos piešė net 300 animatorių ir dailininkų. „Aukso žirgą“ režisavo lietuvis animatorius Valentas Aškinis ir žinomas latvių animacijos meistras Reinis Kalnaellis.

Dienos svečio laidoje kalbinome animacinių filmų režisierių – prodiuserį, tarptautinio animacinių filmų „Tindirindis“ festivalio direktorių Valentą Aškinį.

Valentas Aškinis nuo 1991 m. iki dabar yra animacinių filmų studijos „Vilanima“ vadovas, prodiuseris, režisierius, dailininkas, animatorius, parengė „Animacijos pagrindų vadovėlį“.

 

Grįžti atgal