„Pelenai“

Pirmąją laidos valandą kalbinome grupės „Pelenai“ įkūrėją, grojantį grupėje iki šiol Gintą Banį.

Sigitas Meilus – vokalas, Gintas Banys – boso gitara, Artūras Morkvėnas – mušamieji, Artūras Jarmalavičius – gitara, į krūvą suėjo 1986 m. rudenį, o pirmą kartą pasauliui pasirodė 1990 metų rugpjūtį Europos kelio akcijos metu Lazdijuose. Grupės krikštynos sostinėje – tais pačiais metais Sporto rūmuose vykusioje „Pop, rock grupių prognozėje’91“. Toliau įvairūs konkursai, festivaliai Lietuvoje ir pirmieji laurai – 3 vieta festivalyje „Aukštaityje’91“ ir 1 vieta respublikiniame pramoginės muzikos atlikėjų konkurse „Žemaitijos taurė’91“. 1993-ųjų balandžio mėnesį „Pelenai“ išleido savo pirmąją kasetę „Aš pavargau“, sulaukusią didžiulio susidomėjimo. Į ją buvo surinkti geriausi trijų metų kūriniai. Dainos „Aš pavargau“, „Siena“, „Paskutinė stotis“ ir kt.

Grupės vokalistas Česlovas Gabalis dažnai vadinamas lietuviškuoju B. Adamsu, o grupės muzikantai patirtimi ir profesionalumu taip pat nenusileidžia B. Adamso grupei.

 

 

 

Laidos garso įrašas: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=eM0xSRLnY94?hl=en"><img src="http://rs2.lt/wp-content/plugins/images/play-tub.png" alt="Play" style="border:0px;" /></a>
Grįžti atgal