Birutė Dambrauskaitė

Pirmąją Retro LT laidos valandą kalbinome lietuvių estrados primadoną, unikalaus balso savininkę, tituluotą “Lietuvių šlagerių karalienę“, šiuo metu švenčiančią (pusės amžiaus) 50-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejų Birutę Dambrauskaitę.

Sodraus, pakimusio jos balso nesupainiosi su jokiu kitu. Kaip ir prancūzų legendai Edith Piaf, šiai atlikėjai viską, apie ką ji dainuoja, teko išgyventi pačiai. Jos dainos — dramatiškos ir emocingos, o ašaros scenoje — tikros.

Birutės Dambrauskaitės dainos tapo neatsiejama gyvenimo dalimi jau kelioms klausytojų kartoms. O pati Birutė per tuos metus praėjo kelią, kupiną ne tik kūrybinių pergalių, bet ir dramatiškų gyvenimo išbandymų. Apie save ji yra pasakiusi: neprestižinė. Greičiausiai todėl, kad net tris dešimtmečius laukė didžiosios scenos. Bet salės per jos koncertus — sausakimšos.

Jos balsas ir šiandien skamba nepakartojamai – toks pat stiprus ir išraiškingas, kaip ir kūrybinės veiklos pradžioje, ir tuo pačiu metu praturtintas intonacijomis, pergyvenimais ir išmintimi subrendusios asmenybės. Jos nepakartojamos asmenybės ryškumas suteikia ypatingą skambesį jos atliekamiems kūriniams.

Laidos garso įrašas: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=ygP6YDva8Zk?hl=en"><img src="http://rs2.lt/wp-content/plugins/images/play-tub.png" alt="Play" style="border:0px;" /></a>
Grįžti atgal